Mielieji Birštono krašto žmonės,

 

Birštone gyvenu ir dirbu daugiau kaip trisdešimt metų. Nuo 1995 metų esu renkama Birštono savivaldybės tarybos nare, o 2008-aisiais – išrinkta mere, todėl gerai žinau miesto ir kaimo žmonių rūpesčius ir problemas. Per šį laikotarpį, o ypač per pastaruosius ketverius metus, kartu su Jumis pavyko nuveikti daug darbų. Juos matome ne tik mes, birštoniečiai, bet pokyčius pastebi ir kiti Lietuvos gyventojai. Kartu dirbant, mums pavyko pasiekti, kad Birštonas taptų žinomu ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Kurorte prasidėjo naujų sanatorijų, gydyklų statyba. Pagaliau pastatai „vaiduokliai“ prikelti naujam gyvenimui. Per pastaruosius keletą metų kurorte sukurta keli šimtai darbo vietų. Panaudojant ES ir Valstybės investicijų programos lėšas, renovuota gimnazija, stadionas, vaikų lopšelis-darželis „Vyturėlis“, kultūros centras, kurhauzas, atnaujinta „Versmės“ sanatorija, įrengtas Centrinis miesto parkas, Nemajūnų dienos centras, Amatų centras, įrengtas starionas, sutvarkytos kurorto gatvės, baigtas asfaltuoti Siponių žvyrkelis, nuolat tvarkomi ir prižiūrimi kaimo keliai, išasfaltuotos Vienkiemio gatvės, Vienkiemyje įrengtas poilsio parkas, sporto ir vaikų žaidimo aikštelės, kurortą puošia atnaujinti parkai, gėlynai.

 Per šį laikotarpį didžiulį dėmesį skyrėme mūsų gyventojų gyvenimo kokybės gerinimui, rėmėme sunkiausiai gyvenančias šeimas, nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenių veiklą. Buvo parengtas Nemajūnų kapinių išplėtimo detalusis planas ir prie jų įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, finansuotas šarvojimo salės remontas Birštone, ir toliau išlaikomi Carito bendruomenės ir neįgaliųjų centro pastatai bei autobusai. Remiame ir finansuojame jaunimo užimtumo, sveikatos, sporto programas. Įvairių rėmimo fondų lėšomis skatinime gabius birštoniečius studentus, ūkininkus, verslininkus. Privatizuoti ir išnuomoti apleisti nenaudojami pastatai Birutės, Jaunimo, B. Sruogos, N. Silvanavičiaus gatvėse. Didžiulį dėmesį šiame laikotarpyje skyrėme Birštono vardo garsinimui ir Birštono kurorto įvaizdžio formavimui. Džiugu, kad Birštono kurortą „atranda“ vis daugiau žmonių.

Džiaugiuosi, kad visi – ir čia gyvenantys, ir atvykusieji iš svetur – vertina unikalią Birštono kurorto gamtą, kokybiškas sveikatinimo, turizmo paslaugas, išskirtinį kultūrinį gyvenimą ir puikiai sutvarkytą aplinką. Bet, visų svarbiausia, kad šiame puikiame, Nemuno kilpomis apjuostame, pušynais ir mineraliniu vandeniu alsuojančiame kurorte dirba darbštūs, kūrybingi, savo kraštą mylintys žmonės.  

Akivaizdu, kad be aiškios vizijos, be ilgalaikės strategijos, be darnaus komandinio darbo, to nebūtume pasiekę. Turiu sukaupusi daug patirties, esu atsakinga ir sąžininga, reikli sau ir kitiems. Su meile dirbu šį darbą ir žinau, kaip ir ką reikia daryti, kad Birštono kurortas išliktų unikalus, alsuojantis ramybe ir žaluma, kad būtų teikiamos išskirtinės kokybiškos paslaugos, kad būtų išsaugota istorinė miesto dalis, o kurortas plečiamas, įvažiuojant į Birštoną. Ateities planai taip pat dideli: Birštone turi būti baigti tvarkyti visi apleisti bei nenaudojami pastatai, atkurtas Birutės šaltinis bei įrengta mineralinio vandens galerija, pastatytos „Eglės“ gydyklos, SPA centrai Jaunimo gatvėje, išvalytas Nemunas, toliau tvarkomos kurorto ir kaimo gatvės bei keliai, pradėtas asfaltuoti Puzonių žvyrkelis, pastatytas daugiafunkcinis sporto centras, apžvalgos bokštas, įgyvendinta kvartalinė renovacija, slidinėjimo kalnas bus pritaikytas vasaros sezonui, bus įrengtas turgelis, atnaujintas kino teatras, inicijuotas Nemuno išvalymas, bus įrengtas lynų kelias, kempingas, mokamos automobilių stovėjimo aikštelės ir kt. Sieksiu, kad būtų teikiamos kokybiškos sveikatos ir socialinės paslaugos, toliau remiama kultūrinė, sportinė veikla, bendruomenės ir NVO, kad kaimo žmonių gyvenimo kokybė gerėtų, o teikiamų paslaugų kainos nedidėtų. Kaip ir anksčiau, nuolat susitiksiu su bendruomenėmis, darbo kolektyvais, jaunimu, įsiklausysiu į Jūsų pageidavimus ir nuomonę. Tik visi kartu nuspręsime, ko dar reikia Birštonui, ko reikia jo žmonėms.

2015 metai – istoriniai, išskirtiniai metai: įvestas euras, tapome energetiškai nepriklausoma valstybe, pirmą kartą Jūs rinksite merą tiesiogiai. Balsuokite už mane ir aš, kartu su Jumis, tęsiu pradėtus darbus, gražinsiu Birštoną, dėsiu pastangas, kad visi birštoniečiai turėtų darbą, kad jaunimas gyvenimui ir darbui rinktųsi Birštoną. Kviečiu kartu tęsti pradėtus darbus ir kurti mūsų puikaus Birštono sėkmės istoriją!

Jūsų,

Nijolė Dirginčienė